×
Klucze nasadowe MATADOR - Super-Chrom i SmartDrive

Klucze nasadowe MATADOR - Super-Chrom i SmartDrive

MATADOR to niemiecka marka, którą wyróżnia jakość i precyzja produktu, na który otrzymujemy bezterminową gwarancję. Narzędzia wykonane są ze szczególną dbałością o szczegóły, co MATADOR udowadnia na każdym kroku. W tym artykule chcemy skupić się na charakterystyce kluczy nasadowych.

Nasadki wykonane są w procesie kucia na gorąco z najwyższej jakości stali chromowo-wanadowej co realnie wydłuża żywotność klucza. Warte zauważenia są również systemy wykorzystywane przez markę MATADOR, które zostały pioniersko wprowadzane przez nich już wiele lat temu:

- SMART DRIVE – czyli zaokrąglony profil pozwalający rozprowadzać siłę na boki łba śruby, a nie na jej krawędzie uzyskując dwukrotnie większąpowierzchnię roboczą niż tradycyjne klucze.

- SMART DRIVE2 – system opisany powyżej stosowany jest również przy czworokątnym uchwycie nasadki

- Radełkowanie– specjalne nacięcia u nasady narzędzia pozwalają na pewny chwyt klucza nawet tłustymi rękoma, dzięki czemu unikamy upuszczania narzędzia oraz możliwych uszkodzeń wynikających z nieodpowiedniego użytkowania.

- MATADOR SuperChrom – to system pozwalający na eliminację odprysków chromu przez intensywne użytkowanie, rys na powierzchni i wynikające z tego plamy rdzy. Klucze nasadowe są najpierw niklowane, a następnie chromowane co w połączeniu nazywane jest cynkowaniem. MATADOR wykorzystuje cynkowanie zarówno na zewnętrznej jak i po wewnętrznej stronie narzędzia dzięki czemu produkt jest wykończony bardzo grubą i odporną warstwą.

Ważną informacją jest to, że warstwa niklowo-chromowa w narzędziach MATADOR nie zawierają szkodliwego chromu na 4 stopniu utlenienia!