×
Oświetlenie dla profesjonalistów - rodzaje i zastosowani

Oświetlenie dla profesjonalistów - rodzaje i zastosowani

Dobre oświetlenie przestrzeni roboczej to nie tylko komfort pracy ale przede wszystkim bezpieczeństwo i ochrona zdrowia. Ciężko wyobrazić sobie sprawną pracę oddziałów straży pożarnej czy innych służb specjalnych, które byłyby narażone na pracę ze słabym źródłem oświetlenia w warunkach niedostatecznej widoczności.

Warto zwrócić uwagę, że każda branża wymaga innych rozwiązań, które w pełnej gamie możemy znaleźć w systemach oświetleniowych marki Milwaukee.

Akumulatorowe reflektory o różnych rozmiarach, mocach i trybach których nie sposób zliczyć a kilka z nich przedstawiamy w poniższym artykule:

Lampy osobiste – to najmniejsze urządzenia, które sprawdzają się jako „kieszonkowe” rozwiązanie gdzie nie ma potrzeby oświetlania dużych przestrzeni, a duże znaczenie ma rozmiar urządzenia. Najczęściej zasilane standardowymi bateriami oraz małymi ogniwami umieszczonymi na stałe w latarce, którą szybko i w prosty sposób naładujemy za pomocą standardowego przewodu USB C.

 

Lampy inspekcyjne – to rozwiązania mobilne, które są w stanie oświetlić dużą przestrzeń w kilku trybach, a ze względu na niewielkie rozmiary chętnie wybierane są przy pracach w których cały czas jesteśmy w ruchu. Urządzenia najczęściej wykorzystują system akumulatorowy M12 oraz M18, które pozwalają na wydajną i wielogodzinną pracę.

 

Lampy warsztatowe – cieszą się największą popularnością w pracach wymagających doświetlenia z możliwością zamieszczenia reflektora bezpośrednio nad punktem pracy np. za pomocą magnesów lub dedykowanych otworów. Urządzenia najczęściej wykorzystują system akumulatorowy M12 oraz M18, które pozwalają na wydajną i wielogodzinną pracę.

 

 

Lampy stojące – jak sama nazwa wskazuje to urządzenia których źródło światła jest umieszczone na stelażu na wysokości 2-3m. Tak zwane maszty oświetlenie cały czas zyskują na popularności w pracach plenerowych. Urządzenia najczęściej wykorzystują system akumulatorowy M12, M18 oraz MX, które pozwalają na wydajną i nawet kilkudniową pracę.

 

Lampy strefowe – urządzenia skonstruowane w taki sposób aby oświetlić duży promień obszaru wokół własnej osi. Systemy takie sprawdzają się kiedy jest konieczność oświetlenia dużej przestrzeni w różnych kierunkach lub całego pomieszczenia jednym centralnym źródłem. Urządzenia najczęściej wykorzystują system akumulatorowy M12, M18 oraz MX, które pozwalają na wydajną i nawet kilkudniową pracę.