×
Narzędzia dla elektryków

Narzędzia dla elektryków

MATADOR VDE – Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Prace pod napięciem.

Zawsze, kiedy potrzebujesz bezpieczeństwa.

 

Międzynarodowe standardy dla większego bezpieczeństwa.

W Niemczech a także w większości krajów istnieje prawo, które mówi, że praca pod napięciem może być wykonywana tylko w zgodzie z określonymi przepisami bezpieczeństwa i przez wyszkolonych specjalistów. Zastosowanie specjalnie wyprodukowanych narzędzi zalicza się do tych przepisów. Regulują je Międzynarodowe Standardy IEC 60900 (na równi z EN 60900 dla Europy i DIN EN 60900 dla Niemiec). Dlatego wszystkie izolowane narzędzia MATADOR mają znak homologacyjny dodatkowo do znaku DIN EN 60900. Oznacza to dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ każda produkcja i punkt testowy jest osobno sprawdzany, certyfikowany i regularnie nadzorowany przez VDE. Dla Twojego bezpieczeństwa.

 

Proces akceptacji podczas produkcji.

Procesy akceptacji podczas bieżącej produkcji podlegającej standardom są złożone i zapewniają spełnienie wymogów DIN EN 60900 bez wyjątków. Na przykład uchwyty narzędzi nie rozczepiają się same podczas użytkowania lub nie ulegają zniszczeniu. Narzędzia będą testowane poprzez ulepszanie ich odporności na ciepło, zimno, wstrząsy czy czynniki zewnętrzne. Pod koniec produkcji każde narzędzie jest sprawdzane pod napięciem równym 10 000 V AC i napięciem 1500 V DC.

 

100% rutynowy test i certyfikat VDE.

Zanim udzielona zostanie akceptacja, każdy model izolowanych narzędzi jest poddawany testowi kwasowemu pod kątem bezpieczeństwa mechanicznego i elektrycznego. Instytut akceptacji VDE pobiera w nieregularnych odstępach czasu próbki z bieżącej produkcji lub magazynu i poddaje je gruntownej kontroli. Logo VDE oznacza, że producent ręczy własną odpowiedzialnością określoną przez standardy DIN EN 60900 oraz pozwala na kontrolowanie siebie i swoich produktów przez niezależnych specjalistów Instytutu VDE.

 

Podwójna powłoka.

Wszystkie narzędzia MATADOR izolowane miękkim plastikiem są wyposażone w podwójną powłokę MATADOR. Ta dwukolorowa podwójna izolacja oferuje dodatkowy czynnik bezpieczeństwa, ponieważ żółty kolor po czerwoną wierzchnią warstwą oznacza zniszczenia i zużycie izolacji, a co za tym idzie wspiera regularną kontrolę. Zarówno tradycyjne rozwiązanie z dwuczęściową rączką jak i złożone narzędzia z podwójną plastikową izolacją spełniają wymagania standardu.